Kontakt

Kontakt Ledning


Rektor 
Camilla Andersson 070-338 72 03 camilla@tryserumsfriskola.se

Administrativ assistent (infomentor kontakt) 
Sara Skullman 070-339 47 27 sara@tryserumsfriskola.se

Styrelse 2024
Stefan Karlsson, Ordförande,stefan.karlsson@tryserumsfriskola.se 
Leif Jonsson, ekonomiansvarig, leif.jonsson@tryserumsfriskola.se 
Madeleine Wiström, styrelseledamot,madeleine.wistrom@tryserumsfriskola.se
Leif Almgren, styrelseledamot leif.almgren@tryserumsfriskola.se 
Hannes Haraldsson, styrelseledamot, hannes.haraldsson@tryserumsfriskola.se
Ingeborg Nilsson, styrelseledamot, ingeborg.nilsson@tryserumsfriskola.se
Emma Nilsson, styrelseledamot,emma.nilsson@tryserumsfriskola.se
Jesper Rosander, ersättare,jesper.rosander@tryserumsfriskola.se

Kontakt Personal

Personal på förskoleavdelningen Blåmesen
telefon nr: 076-035 42 70 
Linnea Glautzén, Förskollärare
Henrik Andersson, Barnskötare
Lena Lindholm Jansson barnskötare   
Iasabell Chaparro Johansson

Personal på förskoleavdelningen Kråkan
telefon nr: 076-022 28 66 
Johanna Sallerbäck, Förskollärare
Alma Österholm, barnskötare 
Lena Lindholm Jansson barnskötare   

Personal på förskoleavdelningen Örnen 
telefon nr: 076-021 48 20
Sofie Palmér, Förskollärare
Annika Isaksson, barnskötare 
Lisa Lenper Isaksson
Vaktmästare
Henrik Andersson
Ingela Lindwall, mat och städ förskolan
Sara Skullman, städ skolan
Tryserums friskola åk F-6 
Personalen nås på tele.nr. 076- 022 62 25 eller e-post. 

Förskoleklass 076-022 69 50
Lina Lundqvist mentor lina@tryserumsfriskola.se 

Åk 1
AnnaCarin Karpoff, mentor annacarin@tryserumsfriskola.se

Åk 2
Ida Myhrman, mentor ida@tryserumsfriskola.se

Åk 3-4
Annika Hassel, mentor annika.h@tryserumsfriskola.se

Åk 5-6
Sofia Skoglund, mentor sofia@tryserumsfriskola.se

Bild, slöjd & HKK
Mika Liffner, lärare mika@tryserumsfriskola.se  
Håkan Fridell, Lärare hakan@tryserumsfriskola.se HKK

Idrott & Hälsa
Helena Clevemailm, lärare helena@tryserumsfriskola.se

Resurs
Martina Eriksson,  martina@tryserumsfriskola.se 
Christian "Nisse" Gistrand,  nisse@tryserumsfriskola.se 
Lisa Lenper Isaksson, lisa@tryserumsfriskola.se
Sara Nyman Bergström, sara.n@tryserumsfriskola.se

Speciallärare
Pernilla Hegefors,  pernilla@tryserumsfriskola.se 

Kurator & resurs
Elvira Östling, elvira@tryserumsfriskola.se

Skolsköterska
Emeliee Skoglund Sporre, 

Fritidshemmet Ugglan 
personalen nås på telefon nr: 076-8369038 
eller på mail som ni hittar ovan
Helena Clevemalm, Pedagog
Christian "Nisse" Gistrand, Pedagog
Martina Eriksson, Pedagog
Sara Skullman, Pedagog
Isabell Chaparro Johansson, Pedagog
Maja Österholm, Pedagog





Sök