Sök

Kontakt

Kontaktformulär

Kontakt Ledning


Rektor 
Camilla Andersson 070-338 72 03 camilla@tryserumsfriskola.se

Administrativ assistent (infomentor kontakt) 
Sara Skullman 070-339 47 27 sara@tryserumsfriskola.se

Styrelse 2021
Göran Karlsson, ordförande, goran.karlsson@tryserumsfriskola.se
Stefan Karlsson, vice ordförande, stefan.karlsson@tryserumsfriskola.se
Leif Jonsson, ekonomiansvarig, leif.jonsson@tryserumsfriskola.se 
Madeleine Wiström, styrelseledamot madeleine.wistrom@tryserumsfriskola.se 
Leif Almgren, styrelseledamot leif.almgren@tryserumsfriskola.se 
Hannes Haraldsson, styrelseledamot, hannes.haraldsson@tryserumsfriskola.se


Kontakt Personal

Personal på förskoleavdelningen Svanen 
telefon nr: 076-035 42 70 
Helena Clevemalm, 
Sara Nyman, barnskötare 


Personal på förskoleavdelningen Tranan 
telefon nr: 076-022 28 66 
Johanna Sallerbäck, förskollärare
Alma Österholm, barnskötare alma.osterholm@tryserumsfriskola.se 
Cecilia Andersson, barnskötare

Personal på förskoleavdelningen Svalan 
telefon nr: 076-021 48 20 
Sofie Palmér, Förskollärare
Cristina Skogström, barnskötare 


Personal på förskoleavdelningen MiniUgglan 
telefon nr: 076-022 69 50 
Annika Isaksson, barnskötare 

Våra Alltiallo 
Henrik Andersson, Vaktmästare & barnskötare på Miniugglan
Lena Jansson, barnskötare svanen, svalan och miniugglan  lena.j@tryserumsfriskola.se

Mat och Städpersonal 
Ingela Lindwall, mat och städ förskolan
Sara Skullman, städ skolan
Tryserums friskola åk F-6 
Personalen nås på tele.nr. 076- 022 62 25 eller e-post. 

Förskoleklass
Lina Lundqvist mentor lina@tryserumsfriskola.se 

Åk 1
Ida Myhrman, mentor ida@tryserumsfriskola.se 

Åk 2-3
AnnaCarin Karpoff, mentor annacarin@tryserumsfriskola.se 
Elvira Östling, mentor och kurator elvira@tryserumsfriskola.se 

Åk 4-6
Sofia Skoglund, mentor sofia@tryserumsfriskola.se 
Annika Hassel, lärare annika.h@tryserumsfriskola.se 
Håkan Fridell, Lärare hakan@tryserumsfriskola.se
Bild, slöjd & HKK
Mika Liffner, lärare mika@tryserumsfriskola.se  

Idrott & Hälsa
Lisa Lenper Isaksson, lärare lisa@tryserumsfriskola.se 

Resurs
Martina Eriksson,  martina@tryserumsfriskola.se 
Christian "Nisse" Gistrand,  nisse@tryserumsfriskola.se 
Titti Ukne Magnusson, titti@tryserumsfriskola.se 
 
Speciallärare
Pernilla Hegefors,  pernilla@tryserumsfriskola.se 

Skolsköterska
Emeliee Skoglund Sporre, 

Fritidshemmet Ugglan 
personalen nås på telefon nr: 076-8369038 
eller på mail som ni hittar ovan
Titti Ukne Magnusson, Fritidspedagog
Christian "Nisse" Gistrand, Pedagog
Martina Eriksson, Pedagog
Johanna Echardt, Pedagog
Emilia Karlsson, Pedagog